Profil zaufany

 

E-liderzy Pomorza nowa jakość lokalnej administracji dla dobra mieszkańców”

dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 5.2.1.,

 


 

ZAŁATW SPRAWY URZĘDOWE BEZ WYCHODZENIA Z DOMU !!!

ZAŁÓŻ PROFIL ZAUFANY

 

 Czym jest profil zaufany?

Profil zaufany to BEZPŁATNA METODA uwierzytelnienia obywateli w systemach e-administracji (m.in. ePUAP, CEIDG, ZUS). Dzięki profilowi zaufanemu obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca. Profil zaufany jest jedną z funkcjonalności elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). To zestaw danych, które identyfikują obywatela w systemach podmiotów wykorzystujących profil zaufany jako metodę uwierzytelniania. Posiadając nazwę użytkownika (login), hasło oraz konto poczty elektronicznej (na który przesyłany jest jednorazowy kod autoryzacyjny), obywatele mogą załatwić wiele spraw urzędowych - np. założyć firmę przez internet czy elektronicznie sprawdzić i opłacić składki ZUS.

W jaki sposób można założyć profil zaufany?

Należy najpierw założyć konto użytkownika na portalu ePUAP (www.epuap.gov.pl), z którego wysyłamy wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego. Następnym krokiem jest uwierzytelnienie Profilu w jednym z urzędów (czyli trzeba się będzie jedyny raz udać się do odpowiedniego punktu) – ich lista jest dostępna w systemie ePUAP. W wybranym urzędzie dokumentujemy przed urzędnikiem swoje dane osobowe, który porównuje je z wprowadzonymi do systemu. Po pozytywnej weryfikacji danych, na podstawie przedłożonego dowodu osobistego, konto założone na portalu ePUAP zyskuje status profilu zaufanego.

Po uwiarygodnieniu danych właściciel profilu zaufanego może posługiwać się nim w kontaktach z administracją w sposób podobny, jak podpisem elektronicznym.

 

 NIE ZWLEKAJ 

ZAŁÓŻ PROFIL ZAUFANY JUŻ DZIŚ - KLIKAJĄC PONIŻEJ

 

A NASTĘPNIE POTWIERDŹ W PUNKCIE POTWIERDZENIA PROFILU ZAUFANEGO

najbliższy Punkt na terenie Gminy Ryjewo znajduje się

w Urzędzie Gminy Ryjewo przy ul. Lipowej 1, 82-420 Ryjewo

 

Profil zaufany - krok po kroku

 

UWAGA !!!

POTWIERDŹ PROFIL W URZĘDZIE GMINY W RYJEWIE

A OTRZYMASZ UPOMINEK


Każda osoba, która złoży wniosek o założenie profilu zaufanego w formie elektronicznej przez ePUAP, a następnie uda się do Urzędu Gminy Ryjewo w celu potwierdzenia profilu zaufanego i otrzyma pozytywne rozpatrzenie wniosku (założy profil zaufany) w terminie do 30 czerwca 2015 roku, otrzyma upominek - niespodziankę.