UROCZYSTE OBCHODY DNIA STRAŻAKA OSP RYJEWO W ZAMKU KRÓLEWSKIM

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryjewie wraz z Wójtem Gminy Ryjewo Sławomirem Słupczyńskim uczestniczyli dnia 4 maja 2018r.  w uroczystych obchodach Dnia Strażaka w Zamku Królewskim w Warszawie.

 

W ogólnopolskich uroczystościach udział brały 52 jednostki OSP z kraju, które w tym roku obchodzą 100 lat istnienia w niepodległej Polsce. Prezes Zarządu Głównego OSP Waldemar Pawlak uhonorował jednostki Złotym Znakiem Związku OSP RP. Dodatkowo druhowie OSP Ryjewo zaprezentowali specjalnie przygotowany na obchody 100-lecia OSP Ryjewo sztandar. Po nadaniu odznaczeń, odbyła się koncentracja nagrodzonych jednostek na dziedzińcu Zamku Królewskiego i uroczysty przemarsz do siedziby Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie.

 

 

W imieniu władz Gminy Ryjewo, członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryjewie oraz Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru zapraszamy dnia 23 czerwca 2018r. od godz. 15.30 na uroczyste obchody 100-lecia OSP Ryjewo i Nadania Sztandaru.

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

Godz. 15:30 Koncentracja przy kościele bł. Michała Kozala;

Godz. 15:45 Msza Święta w kościele bł. Michała Kozala z okazji Setnej rocznicy powstania OSP w Ryjewie oraz poświęcenie sztandaru;

Godz. 16:45 Przemarsz z orkiestrą Dęta na Plac przy GOK w Ryjewie;

Godz. 17:15 Uroczyste otwarcie Obchodów Setnej rocznicy powstania OSP w Ryjewie;

Godz. 17:30 Uroczyste nadanie sztandaru;

Godz. 17:50 Wręczenie odznaczeń i podziękowań;

Godz. 18:10 Wystąpienie zaproszonych gości;

Godz. 18:30 Zakończenie uroczystości na placu przy GOK w Ryjewie.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.